Ochrana dřeva

DERON - nevyluhovatelná biocidní ochrana dřeva

Výrobky řady DERON slouží pro dlouhodobou ochranu dřeva proti dřevokaznému hmyzu, houbám, zamodrání a plísním. Jsou vyrobeny z vysoce účinných látek, zajišťujících účinné a dlouhodobé ošetření dřeva proti biotickým škůdcům. Jedná se o tyto účinné chemické látky: směs trazolů, propynylbutylkarbamat, kvarterní amonné sloučeniny, hormonální a kontaktní insekticidy.
Výrobky řady DERON se vyrábí ve formě kapalných koncentrátů a jsou ředitelné vodou. Všechny účinné látky se již po částečném zaschnutí přípravku (přibližně po 2 až 3 hodinách) fixují na dřevní hmotu a jsou poté ze dřeva nevyluhovatelné vodou (DERONem ošetřené dřevo tedy může moknout).
Přípravky DERON PLUS, DERON PROFI, DERON se odlišují pouze koncentrací stejných účinných látek, tedy jen vydatností (kolik plochy ošetří) z 1kg. To znamená, že po naředění těchto přípravků vodou dostaneme stejné aplikační roztoky. Jedná se tedy poze o jeden přípravek vyráběný ve čtyřech variantách koncentrace stejných účinných látek, z nichž každá varianta má nese svůj vlastní obchodní název. Tyto přípravky jsou určeny pro dlouhodobou preventivní ochranu (tedy déle než 25 let) nového i starého dřeva proti dřevokazným houbám, plísním, dřevokaznému hmyzu a zamodrání v interiéru a exteriéru.
DERON-I. Jedná se o upravený výrobek 1. skupiny, který byl obohacen přidáním další účinné látky. Pokud je dřevní hmota již zasažena dřevokazným hmyzem, pak používáme přípravek DEROIN-I. DERON-I přípravek je obohacen o další účinnou látku, určenou pro likvidaci živého hmyzu.
Bezbarvé přípravky DERON PLUS, DERON PROFI a DERON-I lze použít také jako biocidní ochranné napouštědlo pod rozpouštědlové nebo vodou ředitelné nátěry nebo pod přírodní rostlinné oleje. Přípravky se ředí vodou, k ředění je také možno použít technický líh, který je ke dřevu šetrnější než voda. Povrchový nátěr se aplikuje ale vždy až po úplném zaschnutí biocidního napouštědla, tedy asi po 1-2 dnech.

Důvody proč zakoupit přípravky DERON:

Výborná účinnost - na tuzemském trhu není adekvátní přípravek, který ošetří až 142 m2 z 1kg při komplexní ochraně dřeva
Připravky DERON jsou nevyluhovatelné a trvale se naváží na dřevní hmotu - na rozdíl od přípravků na bázi bóru.
Dávkování přípravků DERON pro interiér a exteriér je stejné.
Poskytují komplexní ochranu dřeva proti houbám, hmyzu, zamodrání a plísním.
Nízký obsah vysoce účinných chemických látek. Aplikační roztoky obsahují cca 2% chemikalií zbyvajících 98% voda. To znamená minimální škodlivost na zdraví a životní prostředí. Při zmoknutí se nevyplavují žádné chemikálie na rozdíl od boru.
Účinnost přípravků DERON je ověřena zkouškami ve Výzkumném ústavu dřevařském Praha, s.p., Výrobková a zkušební laboratoř Březnice
Příznivá cena - nízké náklady na ošetření 1m2 plochy dřeva.
Ceny jsou uvedeny včetně DPH 21%.

 
238
907512389075

Stránka 1 z 1 - 8 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 8 položek celkem

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.